iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

آموزش های بین المللی در دستور کار سازمان نظام مهندسی کشاورزی تهران قرار گرفت

تاریخ : ۲۹ تیر ۱۳۹۵

معاونت آموزش و فناوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران از آغاز سطح بین المللی دوره‌های آموزش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، کارگاه پیشرفته دو روزه محصولات ارگانیک را با حضور اساتید برجسته ملی و بین المللی (از کشور آلمان) در تاریخ ۲۴ و ۲۵ تیر ماه برگزار شد.
افسانه نادری معاون آموزش و فناوری سازمان استان تهران در این خصوص گفت: دانشمندان گرایش های مختلف علوم کشاورزی همواره در حال تحقیق و شناسایی روش های نوین توسعه هستند و جامعه مهندسین و بهره برداران کشاورزی با بهره گیری از این علوم بر کیفیت کار خود خواهند افزود.
وی اظهار داشت: جامعه دانشگاهی ایران نیز پیشتاز تحقیق و نوآوری در علوم کشاورزی هستند اما هیچ گاه خود را بی نیاز از ارتباط با محققین و دانشمندان دیگر کشورها نمی دانند کما اینکه با تعامل دانشمندان کشورهای مختلف موجبات رشد و تعالی علمی را در چندین کشور موجب شده است.
نادری با بیان اینکه کشاورزی ارگانیک در ساده ترین تعریف به عنوان کشاورزی بدون افزودن مواد شیمیایی و صنعتی است، افزود: با ایجاد سامانه کشاورزی ارگانیک می توان کشاورزی کشور را به سمت رشد و توسعه پایدار سوق داد که پرورش نیرو های جوان و آموزش دیده مستلزم این امر است.
معاون آموزش و فناوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران بیان داشت: پس از شناسایی کاستی ها و آسیب ها در حوزه تولید محصولات سالم و ارگانیک و با هدف گسترش سطح آموزش های مهارتی دعوت از اساتید بین المللی و بازدید از مراکز نمونه دارای استاندارد جهانی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
نادری در ادامه افزود: حضور آقای دکتر استفان آندرا که از مدرسین دانشگاهی کشور آلمان هستند در این سازمان و تدریس مباحث ارگانیک مورد استقبال گسترده حاضرین در دوره آموزشی قرار گرفت و انگیزه ما را برای گسترش این سطح از آموزش را بیشتر نمود.
وی در پایان اظهار داشت: تحقیق در خصوص نیازهای آموزشی مهندسین کشاورزی و بهره برداران در دستور کار جدی معاونت آموزش نظام مهندسی کشاورزی استان تهران قرار دارد و با توکل به خدا و با تکیه بر علم روز، کاستی های این حوزه بر طرف خواهد شد