iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

لزوم استفاده از ظرفیت مهندسان کشاورزی خوزستان در اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری

تاریخ : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان خواستار استفاده از ظرفیت مهندسان کشاورزی استان در اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری شد.
محمدرضا بهبهانی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به اهمیت طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی موسوم به طرح مقام معظم رهبری در راستای افزایش تولیدات کشاورزی و اشتغالزایی اظهار کرد:  به موازات اجرای این طرح و تبدیل زمین‌های کشاورزی از حالت سنتی به مدرن باید به آموزش کشاورزان و بهره برداران توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: کشاورزان که تاکنون به شکل سنتی کشت و کار کرده‌اند اکنون برای اینکه به شیوه نوین فعالیت کنند باید آموزش‌های لازم را ببینند و مهندسین کشاورزی خوزستان این آمادگی را دارند تا در کنار کشاورزان باشند و توصیه و آموزش لازم را به کشاورز بدهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه مهندسین کشاورزی گفت: رهبر انقلاب چندی پیش فرمودند از مهندسان کشاورزی باید استفاده کنیم اما می‌بینیم که بعضا مسئولان بر خلاف منویات مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند.

بهبهانی‌نژاد خاطرنشان کرد:  انتظار می‌رود از سوی مسئولان، بیشتر به مهندسین کشاورزی خوزستان بها داده شود و در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که مزین به نام مقام معظم رهبری است از توان مهندسین کشاورزی برای آموزش و ترویج استفاده شود.

وی گفت: در جلسه‌ای که هفته گذشته در خصوص طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در استانداری و به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد نیز بر ضرورت توجه به مقوله آموزش در این طرح تاکید شد و معاون برنامه ریزی استانداری هم در این جلسه اعلام کرد که بین یک تا ۲ درصد از بودجه این طرح باید به آموزش اختصاص داده شود.

بهبهانی نژاد تاکید کرد: هم اکنون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با داشتن بیش از ۳۰۰ شرکت و ۸ هزار و ۵۰۰ عضو در قالب شرکت‌های مذکور بعنوان بزرگترین تشکل خصوصی در استان دارای ظرفیت‌های زیادی برای کمک به بخش کشاورزی خوزستان است و آمادگی دارد در پروژه‌های کشاورزی استان به ویژه طرح عظیم ۵۵۰ هزار هکتاری در کنار کشاورزان باشد.

وی گفت: طی ماه‌های اخیر برای تشریح ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی، مکاتبات مختلفی با استاندار، معاونین برنامه ریزی و عمرانی استانداری، مدیرعامل جهاد نصر، مدیرعامل آب و برق و مدیرکل محیط زیست داشته‌ایم که امیدواریم این پیگیری‌ها نتیجه دهد و به نظام مهندسی کشاورزی و اعضای توانمند آن اعتماد شود.

بهبهانی‌نژاد در پایان با اشاره به  رویکرد مثبت استاندار خوزستان نسبت به تشکل‌های خصوصی ابراز امیدواری کرد: با بکارگیری نیروهای متخصص عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بخش‌های مختلف کشاورزی استان شاهد بهبود شرایط، افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی و در نهایت ارتقاء بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان باشیم.