iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

دانش آموختگان توانمند عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی فرصتی طلایی در کشت فراسرزمینی

تاریخ : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

سیدجواد قریشی، معاون برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در برنامه گفتگوی علمی رادیو اقتصاد در نشستی با موضوع “کشت فراسرزمینی از فرصت تا تهدید” با بیان این مطلب گفت: در مقوله دانش فنی کشور ما در مقایسه با سایر کشورها به جهت کارعلمی و مقالات دارای پتانسیل بالقوه مناسبی است که می تواند ارزش آفرین باشد.
قریشی، در اولین جلسه از این نشست به مفهوم شناسی مدیریت کشت فراسرزمینی پرداخت و گفت: مولفه های تولید در دنیا در حال تغییر است. امروز در عضر انفجار اطلاعات مرزها برداشته شده است. توسعه فناوری به سمتی پیش می رود که فردی می تواند در میدان رقابت در این توسعه باقی بماند که مدار تولید را بدست می آورد.
نشست بررسی کشت فراسرزمینی از فرصت تا تهدید در استودیو رادیو گفتگو با حضور سیدجواد قریشی، معاون برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، کاوه خاکسار، مدیرکل دفتر محصولات غلات و برنج معاونت زراعت وزارت جهادکشاورزی، مجید رزم آذر، مسئول کشت فراسرزمینی معاونت زراعت، اسماعیل نصر اصفهانی، عضو هیات علمی موسسه پژوهشهای برنامه ریزی و اقتصاد کشاورزی و علی اصغر کلباسی اصفهانی، رییس گروه توسعه سرمایه گذاری دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.
این موضوع طی سه نشست از برنامه گفتگوی علمی از رادیو اقتصاد موج اف ام، ردیف ۱۰۳٫۵ مگاهرتز ساعت ۲۱:۰۰ بمدت ۳۰ دقیقه پخش می شود.

 

فایل صوتی را اینجا مشاهده کنید.