iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

مسئولین جهادکشاورزی باید حساسیت بیشتری به نقش سلامت و نظام مهندسی کشاورزی داشته باشند

تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۵

احمد کبیری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با علیرضا آوایی، رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار ایانا به نقل از روابط عمومی این سازمان، در این دیدار علیرضا آوایی، رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری مهم ترین اولویت دولت را سلامت مردم دانست و گفت: برخی مشکلات و چالش ها در جامعه نباید موضوع حفظ جان و سلامتی افراد جامعه را کمرنگ کند.

آوایی با اشاره به اینکه سلامت مردم از کشاورزی صحیح نشأت می گیرد، بیان داشت: در دولت کنونی اقدامات مهمی در بحث درمان صورت گرفته است که شاهد آثار مثبت آن هستیم در حالی که بخش کشاورزی نیازمند توجه بیشتر مسئولین و مدیران کشور است.

رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری وجود تشکل های تخصصی همچون سازمان نظام مهندسی کشاورزی را بازوی توانمند بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: برای توجه بیشتر به بخش کشاورزی نیازمند تغییر نگرش در مدیران کشور هستیم، بخصوص مسئولین وزارت جهادکشاورزی باید حساسیت بیشتری به سلامت محصولات کشاورزی و کمک گرفتن از تشکل های تخصصی مانند نظام مهندسی کشاورزی داشته باشند.

در این دیدار احمد کبیری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، با تاکید بر اینکه دولت بخشی از خدمات خود در حوزه کشاورزی را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی بگیرد، اظهار داشت: به جای آنکه دولت سالانه هزینه های هنگفتی را صرف استخدام نیرو کند، این هزینه ها را صرف خرید خدمات از سازمان نماید.

کبیری با بیان اینکه دولت باید “دانش” را به عنوان یک نهاده در بحث یارانه در نظر بگیرد، تصریح کرد: دولت سالانه اعتباراتی را به حوزه آب و خاک اختصاص می دهد که اگر یک درصد از این اعتبارات را به آموزش بهره برداران اختصاص دهد سازمان نظام مهندسی کشاورزی با برخورداری از جامعه بزرگ مهندسین کشاورزی عضو سازمان قادر به انجام این کار است.