iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

اولین جلسه هم اندیشی رؤسای منطقه سه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد

تاریخ : ۱۳ آذر ۱۳۸۹

IMG_4379.jpg

اولین جلسه هم اندیشی روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانهای منطقه سه، با حضور روسای سازمان های این منطقه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، کردستان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و معاونین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور این مراسم شنبه ۱۳ آذرماه ۸۹ در محل سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بمنظور بررسی، طرح مباحث مشترک و تعاملات میان رؤسای استان های واقع در منطقه سه برگزار شد.

در ابتدای مراسم، مدیر دفتر بازرسی، نظارت و هماهنگی امور استانها با اشاره به دستورالعمل جلسات منطقه¬ای اظهار داشت: این جلسات بهترین فرصت برای تحقق برنامه ریزی غیرمتمرکز می باشد و تقویت زوابط بین استانهای واقع در هر منطقه و انجام طرحهای مشترک بین استانها از دیگر اهدافیست که دنبال می کنیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با تاکید بر لزوم وجود یک فرد بعنوان رابط میان اعضاء مناطق و سازمان مرکزی اذعان داشت: آیا برای تعیین این مناطق پنجگانه الگوی مشخصی مدنظر بوده است؟
در ادامه موحدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در پاسخ به سؤال آقای یعقوبی عنوان کرد: در تقسیم بندی مناطق پنجگانه دو فاکتور تشابه اقلیمی و همگرایی مکانی مدنظر قرار گرفت.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور قانون افزایش بهره وری را بعنوان فرصت پیش روی اعضاء سازمان عنوان کرد و ضمن تشریح فرآیند بررسی و تصویب طرح در مجلس یکی از قابلیت های طرح را موضوع برون سپاری دانست. وی طرح جامع دامپروری را هم از طرحهای لازم و ضروری برشمرد و برتلاش برای تفکیک پروانه صنفی و پروانه فنی در این طرح اشاره نمود و از ابلاغ دستورالعمل اجرایی این طرح در آینده نزدیک خبر داد.

در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تبریز، با بیان اینکه ما قوانین خوبی داریم ولی در اجرای قوانین با موانع بیشماری برخورد داریم افزود: در تدوین برنامه پنجم توسعه حضور سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منایع طبیعی می توانست به تصویب قوانین مرتبط کمک شایانی کند.

پرویزی فر، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه، تدوین و ابلاغ آئین نامه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان تعرفه هایی را آماده و در اختیار شرکت های خدمات فنی و مهندسی قرار دادیم.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر میان سازمان و مجلس اذعان داشت: وجود فردی بعنوان نماینده امور مجلس در سازمان می تواند به پیشبرد اهداف سازمان در مجلس کمک نماید و همچنین اگر در بحث واگذاریها طی یک برنامه زمانبندی شده ابلاغیه ها به استانها انعکاس یابد استانها از فرصت حداقلی برای کسب آمادگی و فراهم¬سازی زیرساختها بهره¬مند می شوند.
در ادامه موحدیان در پاسخ به برخی سؤالات رؤسای منطقه سه عنوان کرد: از ابتدای تدوین برنامه پنجساله بطور جدی پیگیر مسائل بخش کشاورزی بودیم و در جلسات کارگروههای کیسیون کشاورزی حضوری مستمر داشتیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تاکید بر توسعه ظرفیتهای محیطی تصریح کرد: در راستای اثربخشی به مواد قانون افزایش بهره وری رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانها می¬توانند از توان ذینفعان بخش کشاورزی حداکثر استفاده را کنند.
محمدی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با بیان اینکه صندوقها بعنوان شرکتهای سهامی خاص مضغول فعالیت هستند افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باید صندوقها را هدایت و به فرایند مهندسی شدن آنها کمک کند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت¬های موجود در رابطه با تشکیل صندوق ها پیشنهاد کرد: با توجه به اینکه اجازه تشکیل صندوق ها در قانون بهره وری دیده شده در نظر داریم شرکتهای خدمات فنی مهندسی را در قالب یک صندوق خاص هدایت کنیم که سرمایه ۴۹درصدی دولت آغاز بکار کنند.

در بخش دیگر معاون آموزشی، فنی و پژوهشی ضمن تشریح عملکرد معاونت بیان داشت: از سال ۸۴ تا ۸۷ بیش از ۲۰۰هزار و ۸۰۰ نفر دانش آموخته کشاورزی داشتیم و هم اکنون با احتساب دانشجویان دانشگاه پیام نور سالانه حدود ۲۸هزار نفر دانش آموخته در بخش کشاورزی داریم.
سخن سنج ضمن درخواست از رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای نیاز سنجی در خصوص آموزشهای الکترونیکی اضافه کرد: آئین نامه کلاسهای غیرحضوری تدوین و به استانها ابلاغ شد.
مقبلی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی باطرح سؤالات در حوزه آموزشی اظهار داشت: از آنجا که خبرنامه ها یک ابزار اطلاع رسانی مناسب بین استانها می باشد قرارگیری خبرنامه ها در سایت هر استان کمک بزرگی به سهولت و سرعت در دستیابی به اخبار استانها می نماید. در رابطه با محل برگزاری آزمون ها زمانیکه تعداد افراد در استانی به حدنصاب رسید تمهیداتی برای برگزاری امتحانات در همان