iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

اولین جلسه هم اندیشی رؤسای منطقه دو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد

تاریخ : ۱۶ آذر ۱۳۸۹

IMG_ttt.jpg

اولین جلسه هم اندیشی روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانهای منطقه دو ، با حضور روسای استانهای مازندران، گلستان، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و معاونین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور این مراسم دوشنبه ۱۵ آذرماه ۸۹ در محل سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بمنظور همفکری، تعامل و هم¬افزایی در حوزه مسائل و مشکلات مشترک میان رؤسای استانهای واقع در منطقه دو برگزار شد.

در ابتدای مراسم رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور به تشریح قانون افزایش بهره¬وری و نظام جامع دامپروری پرداخت و گفت: این دو قانون حدود ۳۸ کلید برای توسعه بخش کشاورزی را دارا می¬باشند و موادی از آن نیز به پیشبرد اهداف سازمان کمک می¬نماید.
وی با تاکید بر لزوم تبیین قانون افزایش بهره¬وری از سوی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به اعضاء خود افزود: در راستای تحقق اهداف مورد نظر در این قانون، ارائه نظرات و پیشنهادات در تدوین دستورالعمل¬ها و آئین نامه های اجرایی موثر خواهد بود.
سمیعی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت تشکیل کمیته تدوین آئین نامه¬های اجرایی در سازمان تصریح کرد: براین اساس می¬توان تدوین دستورالعمل¬ها را با توجه به هر بخش کشاورزی به استانی محول نمود.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان با اشاره به تفاهم نامه ها و موافقت نامه ها در سطح استان بیان داشت: در بحث واگذاری فعالیتهای دامپروری توانستیم تفاهم¬نامه¬ای با معاونت امور دام استان منعقد و حدود ۴۵درصد از فارغ¬التحصیلان دامپروری را به عنوان ناظر در کارخانجات خوراک دامی مشغول نماییم.
مصطفالو با بیان اینکه تعامل و ارتباط همسو و تنگاتنگ با سازمان جهاد کشاورزی استانها، زمینه¬ساز  فرصت¬های اشتغال است اظهار داشت: تعاونی¬های اعتباری در استان در حال راه¬اندازی می¬باشند و بوجاری ۲۰۰۰تن بذر گندم در اختیار سازمان قرار دارد.
موحدیان در پاسخ به سؤالات رؤسا تاکید کرد: یکی از استراتژی¬های سازمان استفاده از فرصتها است و در این راستا می توانید در چارچوب قانون با تدوین آئین¬نامه¬ها در سطح استان از فرصتهای ایجاد شده در سطح مهندسی استفاده کنید. در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان شمالی با اظهار تاسف از اجرایی نشدن برخی قوانین تصریح کرد: تدوین بموقع دستورالعمل¬ها و تسریع در ارسال آنها به استانها کمک به اجرایی شدن قوانین می¬نماید.
در بخش بعدی معاون برنامه¬ریزی، اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی با تاکید بر وظیفه تسهیل¬گری سازمان در امر اشتغال عنوان کرد: با توجه به وجود مشکلات در بحث کارورزی، رؤسای استانها می¬توانند با در نظر گرفتن موارد قانونی با توافقاتی که با بهره¬برداران بخش کشاورزی انجام می¬دهند زمینه¬ساز بکارگیری کارورزان  در واحدهای مختلف باشند. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با اشاره به حضور فعالتر سازمان در عرصه رسانه¬ای افزود: در بحث اشتغال حدود ۱۶۰ نفر ناظر در بخش دامپروری مشغول هستند. تفاهم¬نامه ای با اداره کل آبخیزداری منعقد و حدود ۴۰ نفر ناظر فعالیت خود را آغاز کردند.
سمیعی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با شهرداری مشهد اذعان داشت: در این تفاهم¬نامه منعقد گردید کلیه پیمانکاران فضای سبز بمنظور فعالیت با شهرداری ملزم به دریافت پروانه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان می¬باشند.
در بخش بعدی مدیر دفتر بازرسی، نظارت و هماهنگی امور استانها از راه اندازی برنامه ویدئو کنفرانس در سایت سازمان خبر داد و افزود: امیدواریم با راه¬اندازی این سیستم بتوانیم زمینه ساز تعامل و ارتباط بیشتر رؤسای استانها باشیم.
معاون آموزشی، فنی و پژوهشی با اشاره به تدوین استانداردهای آموزشی افزود: تاکنون حدود ۴۰ استاندارد آموزشی تدوین و به استانها ابلاغ شده است و تفاهم¬نامه های آموزشی منعقد شده به ۲۸ تفاهم نامه می¬رسد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با اعلام آمادگی در خصوص برگزاری چهارمین دوره کلاسهای کارشناسان رسمی عنوان کرد: در ارزیابی استانها نیاز به برنامه جدی و تغییر در ملاک ارزیابی و شاخصها هستیم. برنامه¬ریزی در جهت اعطای امتیازات به کارشناسان رسمی خبره که از سطح اختیار بیشتری برخوردار باشند جای بحث و بررسی دارد. سخن سنج در پاسخ به سؤالات رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانها گفت: در مور استفاده از مربیان فنی و حرفه¬ای ما فقط در برگزاری کلاسهای عمومی همانند کامپیوتر از این مربیان استفاده می¬کنیم و در سطح تخصصی به مربیان متخصص نیازمند هستیم. عدم حضور در آزمون کتبی بعنوان امتیاز برای کارشناسان رسمی خبره در نظر گرفته شده است. در بخش بعدی همسویی کمیته صدور پروانه اشتغال و کمیته پروانه رتبه بندی بمنظور رفع مشکلات موجود مورد تاکید رؤسا استانها قرار گرفت و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور قول مساعد در جهت بررسی نحوه صدور پ