iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

اولین جلسه هم اندیشی رؤسای منطقه چهار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد

تاریخ : ۱ دی ۱۳۸۹

Picture 002.jpg

اولین جلسه هم اندیشی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانهای منطقه چهار ، با حضور رؤسای استانهای تهران، سمنان، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و معاونین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور این مراسم دوشنبه ۲۹ آذرماه ۸۹ در محل سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بمنظور همفکری، تعامل و هم¬افزایی در حوزه مسائل و مشکلات مشترک میان رؤسای استانهای واقع در منطقه چهار برگزار شد. در آغاز مراسم مدیر دفتر بازرسی، نظارت با بیان نکاتی پیرامون دستورالعمل جلسات منطقه¬ای تصریح کرد: براساس ماده ۷ این دستورالعمل پیش¬بینی کردیم در موضوعات خاص کمیته تخصصی منطقه¬ای تشکیل شود.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان با ابرازخرسندی از حضور دو تن از اعضای شورای مرکزی در منطقه چهار گفت: یکی از مباحث دارای اولویت، همیاری و همفکری در تدوین آئین¬نامه¬های مربوط به قانون افزایش بهره¬وری است که تسریع در این امر سازمان را در رسیدن به اهداف پیش¬روی کمک می ¬نماید.

راه¬انجام، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین با اظهار امیدواری از تشکیل جلسات منطقه¬ای اذعان داشت: با توجه به تغییر حدود ۷۰درصد از اعضاء شورای استانها این جلسات کمک به شناخت بیشتر استانهای همجوار و طرح مسائل مشترک می نماید. وی با تاکید بر پایان زمان مقرر برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون افزایش بهره وری عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری سازمان مرکزی در اولین فرصت ممکن آئین نامه اجرایی این قانون ابلاغ و شاهد جهش بزرگی در سال آینده باشیم.

رمضان نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران در ادامه پیشنهادات خود افزود: بهتر بود در فرایند تصمیم¬سازی بمنظور جبران خلاء ناشی از عدم حضور تمامی استانها در شورای مرکزی یک عضو معین از شورای مرکزی در مناطق حضور داشته باشند.

در بخش بعدی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در پاسخ به سؤالات رؤسای منطقه چهار گفت: وجود یکنفر بعنوان رئیس منطقه کمک به هدایت گروه می¬ نماید و برگزاری جلسات منطقه¬ای بنا به اقتضاء می¬تواند به صلاحدید رؤسای مناطق چندین بار در طول دوره سه ماهه برگزار گردد. موحدیان از تلاش سازمان در جهت به حداقل رساندن زمان ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون افزایش بهره وری خبر داد و گفت: در زمان تدوین قانون نیز با پیگیری های سازمان توانستیم برخی تهدیدهای موجود در آن را مرتفع کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی با تاکید بر اینکه جلسات منطقه¬ای نباید اجلاس استانها را تحت تاثیر قرار دهد گفت: اگر در ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون افزایش بهره وری تسریع صورت گیرد جلوی برخی ناهماهنگی ها گرفته می¬شود. در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان با اشاره به بروز مشکلاتی در بحثهای مالیاتی پیشنهاد کرد: بمنظور رفع ابهام در کتاب قانون سازمان کلمه غیرانتفاعی درج گردد تا با ما بعنوان یک سازمان غیرانتفاعی برخورد گردد و نه شرکت.

رمضان نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه مقدمه قانون افزایش بهره¬وری در واقع به چهار سند بالادستی اشاره می نماید افزود: با توجه به اینکه در سیاستهای کلی اصل ۴۴ رقابت پذیری و منع انحصار مورد توجه قرار دارد این موضوع باید در شبکه خدمات فنی-مهندسی مورد عنایت بیشتر قرارگیرد. در بخش بعدی رؤسای منطقه چهار بر لزوم تسریع در امر ابلاغ قانون نظام جامع دامپروری اذعان داشتند و خواستار همکاری استانها در تدوین استانداردهای بخش کشاورزی شدند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: تشکیل تعاونی سهامی عام تولید محصولات سالم با همکاری اداره کل کا و اجتماعی اصفهان در حال پیگیری است. وی افزود: با تشکیل این تعاونی اعضاء می توانند در آن سرمایه¬گذاری کنند.
وی با اشاره به وجود ۱۴۴ شرکت خدمات فنی-مهندسی در سطح استان اصفهان بیان داشت: ارتقاء سطح کیفی شرکتهای موجود جزء الویتهای سازمان می باشد و افزایش تعداد شرکتها بدون توجه به توان و عملکرد آنها منجر به بازخوردهای منفی می شود. تشکیل صندوق¬های تخصصی برای شرکتهای خدمات فنی-مهندسی را پیگیر هستیم.

در بخش بعدی حاضرین به بحث پیرامون آئین نامه نظام صنفی پرداختند و موحدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تاکید داشتند نظام صنفی پروانه بمنظور هویت صنفی صادر می کند و صدور پروانه فنی بعهده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است. طرزی مقدم، مسؤول دبیرخانه شورای مرکزی نیز توضیحاتی در خصوص قانون نظام صنفی کشور دادند و اعلام کردند در این قانون آمده اصنافی که دارای قانون خاص هستند از شمول این قانون مبرا هستند.

در ادامه شریعتی، معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکل های تخصصی به تشریح مسائل مربوط به طرح کارورزی پرداختند و تاکنون تلاشها و مکاتبات لازم برای فراهم¬سا