iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

آیین نامه اجرایی رتبه بندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیات دولت رسید

تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۱

آیین نامه اجرایی رتبه بندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیات دولت رسید و در تاریخ ۹۱/۹/۲۸ از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، هیات وزیران به استناد تبصره ۶ ماده ۲ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب ۱۳۸۹ آیین نامه اجرایی نحوه رتبه بندی مراکز موضوع تبصره (۶) ماده یاد شده را تصویب کرد.
این آیین نامه که توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهیه و تدوین شده بود با تایید وزیر جهادکشاورزی تقدیم هیات وزیران گردید و در ۹ ماده به تصویب رسید.
بر این اساس به منظور رتبه‌بندی مراکز(درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، مجتمع‌های درمانی، پلی‌کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها، بیمارستان‌های دامی، مراکز تلقیح مصنوعی، مایه کوبی و شرکت‌های مهندسی و خدمات مشاوره فنی – اجرایی- مدیریتی – مالی و بیمه – اقتصادی – بازرگانی و کشاورزی) در هر استان کمیته رتبه‌بندی (بررسی شاخص توان فنی و اجرایی هر یک از مراکز) با ترکیب رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مربوط استان (رییس)، معاون ذی ربط سازمان مربوط استان (دبیر)، یک نفر کارشناس خبره در رشته‌های مربوط به انتخاب استاندار، یک نفر کارشناس خبره در رشته‌های مربوط به انتخاب رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، یک نفر کارشناس خبره در رشته‌های مربوط به انتخاب شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مربوط استان تشکیل می‌شود و تصمیمات آن با اکثریت سه رای لازم الاجرا است. همچنین درخواست متقاضیان با رعایت مفاد این آیین نامه و شیوه نامه های مصوب هیئت عالی مورد بررسی قرارگرفته و رتبه بندی می شوند.
بر اساس این مصوبه، هیئت عالی رتبه بندی با ترکیب وزیر جهاد کشاورزی یا یکی از معاونان وی به انتخاب وزیر (رئیس)، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، معاون ذی ربط سازمان مرکزی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی (دبیر)، معاون ذی ربط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و دو نفر کارشناس صاحب نظر با حداقل ده سال سابقه پژوهشی، مطالعاتی یا اجرایی مربوط به انتخاب وزیر جهاد کشاورزی تشکیل می شود و تصمیمات آن با حداقل چهار رای موافق لازم الاجرا است.
همچنین دستگاه های اجرایی موظفند؛ قبل از انعقاد قرارداد و ارجاع کار سقف مجاز و ظرفیت های خالی را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ذی ربط استان استعلام کرده و ضمن اقدام بر اساس آن، نتیجه را به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اعلام کنند.
لازم بذکر است بر اساس این مصوبه، مراکز رتبه بندی شده قبل از ابلاغ این آیین نامه مکلفند؛ ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این آیین نامه برای تطبیق وضعیت خود اقدام کنند. همچنین مقررات این آیین نامه شامل انجام پروژه های دولتی در داخل و خارج از کشور نیز می باشد.
تصویب نامه هیات وزیران