iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی شناسنامه دار می‌شوند

تاریخ : ۱۹ تیر ۱۳۹۲

مدیر دفتر شبکه خدمات فنی مهندسی کشاورزی با اعلام این خبر که “شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی شناسنامه دار می‌شوند”، گفت: دستورالعمل صدور پروانه فعالیت شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی به زودی ابلاغ می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بنا به گفته “اسدالله ابراهیمی” این دستورالعمل براساس ماده ۲ قانون افزایش بهره وری تهیه شده که پس از بررسی نهایی توسط شورای مرکزی به استانها ابلاغ می‌شود.
ابراهیمی صدور پروانه فعالیت برای شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی را از تکالیف قانونی سازمان برشمرد و افزود: صدور پروانه فعالیت برای شرکتها براساس ماده ۲ قانون افزایش بهره‌وری برعهده سازمان گذاشته شده است که از این پس شرکتها شناسنامه دار می‌شوند و در عرصه فعالیتهای خود جایگاه مناسبتری خواهند یافت.
وی با ابراز تاسف از عدم واگذاری وظایف مراکز خدمات استانها به شرکتها بیان داشت: با وجود پیگیری‌ها و وجود قوانین بالادستی شفاف و روشن درخصوص واگذاری وظایف تصدی گری به شرکتها، ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، معاونتهای اجرایی وزارت جهادکشاورزی در سطوح میانی و پایینی مقاومتهایی را در این ارتباط دارند.
مدیر دفتر شبکه خدمات فنی مهندسی کشاورزی درخصوص آخرین وضعیت شرکتهای خدمات فنی مهندسی در استانها نیز اعلام داشت: براساس آمار دریافت شده در حال حاضر ۲۸۷۴ شرکت در سطح کشور با حضور ۲۱۴۰۴ کارشناس مشغول فعالیت هستند.
ابراهیمی با بیان اینکه خراسان رضوی با ۲۲۸ شرکت بیشترین تعداد شرکتها را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: خوزستان در میان استانها با فعالیت ۲۴۸۰ کارشناس رتبه نخست را داراست. در این میان قم با ۱۶ شرکت کمترین تعداد را در میان استانها شامل می‌شود.
وی با اشاره به خدمات مختلفی که توسط این شرکتها در سطح کشور ارائه می‌شود، افزود:آموزش و مشاوره، نظارت بر مزارع، دامداری‌ها، باغها، واحدهای تولیدی، تهیه و توزیع نهاده‌ها و مدیریت مزرعه از جمله فعالیت‌های شرکتها است که بیشترین فعالیت در زمینه نظارت از سوی این شرکتها ارائه می‌شود.
ابراهیمی با اشاره به برنامه‌های دفتر شبکه خدمات فنی مهندسی کشاورزی در سال ۹۲ اظهار داشت: یکی از اولویتهای دفتر شبکه تجهیز و توانمندسازی شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی است و بحثهای آموزشی، پیگیری تشکیل صندوق حمایت از شبکه، ساماندهی شبکه سازی برای تشکیل انجمنهای استانی و مجمع ملی شبکه خدمات فنی مهندسی، صدور پروانه فعالیت برای شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشاورزی از دیگر برنامه‌های دفتر است.
مدیر دفتر شبکه خدمات فنی مهندسی کشاورزی با اشاره به تشکیل کانون شبکه در ۲۱ استان اعلام کرد: در اکثر شهرستانها انجمنها تشکیل شدند و اقدامات برای تشکیل مجمع ملی کانون شبکه در حال انجام است.