iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

معاون جدید برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی سازمان مرکزی معرفی شد

تاریخ : ۲۴ آذر ۱۳۹۲

سید جواد قریشی ابهری، با حکم رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور پس از آیین تودیع و معارفه به عنوان معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، مراسم تودیع و معارفه با حضور رییس سازمان، معاونین، مدیران و کارکنان سازمان مرکزی برگزار شد.
قریشی، دارای مدرک دکتری اقتصاد کشاورزی و مدرس دانشگاه است. سوابق آموزشی، تحقیقاتی، مطبوعاتی و مدیریتی وی نشان از تجربه عملی و حضور فعال وی در طول ۳۰ سال خدمت در بخش کشاورزی است.
وی دارای سوابق مدیریتی و اجرایی در سمت های معاون ترویج و آموزش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی، رئیس شورای راهبردی آموزش در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس کمیته‌ی ترویج و توسعه‌ی کشت ارگانیک کشور، مدیر کل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل مطالعات و برنامه ریزی معاونت ترویج و مشارکت مردمی وزارت جهاد سازندگی و ریاست کمیته‌ی برنامه ریزی آموزش و ترویج در برنامه‌ی پنجم توسعه و دهها مسئولیت دیگر را در کارنامه خود دارد.
محسن موحدیان عطار در این مراسم با اشاره به حضور موثر مهندس دارابی در سمت معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی عنوان کرد: سابقه همکاری و آشنایی با مهندس دارابی از سال ۶۸ آغاز شد. سوابق درخشان مدیریتی وی در وزارت جهادکشاورزی منجر به دعوت از وی برای همکاری با سازمان نظام مهندسی شد.

IMG_3118
موحدیان عطار، راه اندازی شبکه مراقبت و کلینکهای گیاهپزشکی توسط سازمان حفظ نباتات را مرهون تلاشهای مهندس دارابی دانست و ادامه داد: با همت و جسارت ایشان و در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در واگذاری امور تصدی‌گری در سازمان حفظ نباتات، کلینیکهای گیاه پزشکی توسط فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در کشور تشکیل شد و مهندسین کشاورزی مشغول به فعالیت شدند.
رییس شورای مرکزی، انتصاب مهندس دارابی به سمت مدیر عامل اتحادیه تعاونی های کشاورزی مرغداران گوشتی ایران را به وی تبریک گفت و اظهار کرد: امیدواریم با حضور مهندس دارابی در این تشکل بزرگ، همکاری و هم افزایی این دو بخش خصوصی در حوزه کشاورزی و انجام پروژه های مشترک افزایش یابد.
در ادامه این مراسم، همایون دارابی با بیان اینکه هر کجا باشم عضوی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی هستم، ادامه داد: از ریاست و همکاران سازمان تشکر می کنم و امیدوارم در آینده همکاری این دو نهاد خصوصی در بخش کشاورزی را شاهد باشیم.
وی سازمان نظام مهندسی کشاورزی را سازمانی پویا با وظایف گسترده دانست و افزود: انتصاب دکتر قریشی را به وی و سازمان تبریک می گویم. تجارب ایشان به خصوص در حوزه کارآفرینی و تشکلها می تواند برای سازمان مثمر ثمر باشند.
سید جواد قریشی، با بیان اینکه اشتغال، تنها تولید یک کالا نیست اظهار کرد: اشتغال، نتیجه فرآیند تولید کالا و خدمات در عرصه های مختلف از جمله بخش کشاورزی است. اگر آن کالا و خدمات قبل تولید فراهم شود جریانی را به وجود می آورد که نتیجه آن اشتغال می شود.
وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم شرایط را برای تولید و ارائه خدمات تسهیل کنیم زمینه های ایجاد و پایداری شغل هم ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: شروع شغل مهم نیست بلکه پایداری شغل مهم است که در این ارتباط تسهیل گری در کارآفرینی را در دستور کار داریم و در حال پیگیری آن هستیم.
در پایان مراسم، ریاست سازمان مرکزی با اهداء لوح تقدیر از زحمات مهندس دارابی قدردانی کرد و حکم انتصاب دکتر قریشی به سمت معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی را به وی تقدیم کرد.