iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

مهندسان ناظر از ۱۱ بهمن‌ماه آغاز به کار می‌کنند

تاریخ : ۲۴ آذر ۱۳۹۳

از یازدهم بهمن‌ماه امسال با صدور حکم کارگزینی، مهندسان ناظر جهاد کشاورزی در استان‌های مختلف کشور آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس با بیان این مطلب گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با مدیریت برنامه‌ریزی نهاد ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسیده است، مهندسان ناظری که مراحل استخدام آنها سپری شده از ۱۱ بهمن ماه آغاز به کار کرده و با حکم کارگزینی حق و حقوق آنها پرداخت می‌شود.

خلیل آقایی افزود: براساس مصوبه مجلس ۱۰ هزار نفر، ولی اعلام وزارت جهاد کشاورزی تا هفت‌هزار نفر در این جذب و استخدام آغاز به کار خواهند کرد که در بودجه سال آینده منابع پرداختی حق و حقوق و مزایای آنها پیش‌بینی شده است.

وی با یادآوری اینکه در در بودجه سال ۹۴ عمدتاً به بخش تولید و همچنین پروژه‌های زیربنایی و آبیاری تحت فشار توجه شده است، خاطرنشان کرد: تلاش و جدیت ما بر این است تا با تعیین این اولویت‌ها بتوانیم کارها را مطلوب‌تر و مناسب‌تر از سال‌های گذشته اجرایی کرده و به نقطه تکاملی برسانیم.

آقایی ادامه داد: هنوز بودجه سال ۹۴ در مجلس بررسی نشده، اما تلاش بر این است تا در بودجه سال آینده بخش کشاورزی به‌عنوان یک اولویت بسیار مهم مورد توجه قرار گرفته و بیش از هر زمان دیگر زمینه خوداتکایی کشور با تکیه بر منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب و شایسته فراهم آید.

وی درباره صادرات سیب‌زمینی تصریح کرد: ما نه‌تنها در سیب‌زمینی بلکه در سایر محصولات که مازاد بر تولید داریم، در حد توان امر صادرات را در اولویت و اساس برنامه‌ریزی‌های خود قرار دادیم تا در این زمینه یک حرکت مؤثر و کارآمد شکل گیرد.

میوه شب عید از داخل کشور تأمین می‌شود/ نیازی به واردات نداریم

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس یادآور شد: تمام میوه شب عید مورد نیاز مردم با تولیدات داخلی تأمین و ذخیره‌سازی‌ها نیز انجام شده است.

آقایی تأکید کرد: هیچ نیازی به واردات میوه نداریم و تمام تلاشمان بر این است تا میوه شب عید مورد نیاز مردم را با تکیه بر تولیدات داخلی تأمین کرده و زمینه رضایت‌مندی مردم را فراهم کنیم.

وی با انتقاد از ادغام معاونت باغبانی و زراعت در دولت گذشته اظهار داشت: این ادغام سبب شد تا بخش باغبانی تحت تأثیر تولیدات زارعی همچون گندم و جو مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گیرد، در حالی که ایران یکی از قطب‌های تولید میوه و مرکبات است و وظیفه وزارت جهاد کشاورزی نیز توسعه و توجه به این بخش است.

آقایی با یادآوری اینکه در اکثر حوزه‌ها تلاش می‌کنیم تا به استقرار تولید در محصولات کشاورزی دست پیدا کنیم، گفت: کشور ما جزء پنج کشور برتر دنیا در تولید میوه و مرکبات است، نباید نیاز شب عید خود را از خارج وارد کنیم.

وی در پایان شایعه شکل گرفته در این زمینه را تنها با هدف بحران‌آفرینی توصیف کرد و افزود: به هیچ‌وجه ما با کمبود تولید میوه و مرکبات روبه‌رو نیستم و با وجود سرمازدگی در بخشی از استان‌ها میوه شب عید مورد نیاز مردم تأمین شده است./