iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

اولین بازدیداستانی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی کشور

تاریخ : ۲۷ دی ۱۳۹۳

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در اولین سفر استانی خود برای بازدید از اقدامات و فعالیت های مشترک انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و سازمان شیلات ایران به سیستان و بلوچستان سفر کرد.
احمد کبیری با هدف بازدید از اقدامات و فعالیت های مشترک انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی و سازمان شیلات ایران در چابهار، شرکت در نشست مشترک سازمان منطقه آزاد چابهار و همچنین حضور در گردهمایی روسای منطقه یک در زاهدان به این استان سفر کرد.
رییس شورای مرکزی به همراه مجاهدی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران و سیدجواد قریشی، معاون اشتغال و توسعه تشکل های تخصصی سازمان مرکزی به بازدید از فعالیتهای صورت گرفته پرداختند.
اولین روز از بازدید، رییس سازمان نظام مهندسی کشور و هیئت همراه با ورود به شهرستان چابهار با همراهی نجفی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و جهانتیغ، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با بازدید از بندر ماهیگیری کنارک و شرکت در نشست کارشناسان فنی شناورهای ماهیگیری که برابر قوانین  IoTc(کمیته تون ماهیان اقیانوس هند) برای اولین بار در کشور از میان دانش آموختگان شیلاتی با هدف پایش و مدیریت ماهیگیری و حفظ و پایداری منابع اقیانوس هند، بر روی شناورها مستقر شده اند، آغاز گردید.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در این نشست هدف سازمان را مهندسی کردن فرآیند تولید دانست و حضور کارشناسان و متخصصین را مهم ترین عامل در راستای حفظ منابع تولید و همسو با اهداف سازمان نظام مهندسی بیان کرد.

از دیگر برنامه های اولین روز از سفر، شرکت در نشست مشترک  بین سازمان های شیلات، نظام مهندسی و جهاد کشاورزی در محل اداره کل شیلات استان بود. در این نشست که علاوه بر مدیران دولتی، تشکل های خصوصی نیز شرکت داشتند، زمینه های همکاری و اقدامات انجام شده تاکنون در قالب مسئولین فنی شناورهای صیادی، بکارگیری ناظرین برای هدایت فنی پروژه های عمرانی شیلات، استقرار شبکه خدمات فنی – مهندسی شیلاتی در محل بنادر و اسکله های صیادی و صدور پروانه های آبزی پروری به استماع حضار رسید.
واگذاری مدیریت فنی بنادر به شرکت های خدمات فنی- مهندسی شیلاتی به عنوان یک طرح پایلوت در استان مورد نظر قرار گرفت.
در ادامه احمد کبیری بیان کرد که این سازمان آمادگی دارد تا در راستای تولید دانش محور، اقتصادی و غذای سالم، تفاهم نامه ای را با شیلات و بهره برداران بخش خصوصی به منظور برگزاری دوره های کوتاه و بلند مدت در حوزه های مختلف شیلاتی منعقد نماید.
در آخرین برنامه اولین روز سفر ریاست سازمان مرکزی، نشست مشترک با مدیران منطقه آزاد تجاری چابهار ، سازمان شیلات ایران، جهاد کشاورزی استان و فرمانداری چابهار برگزار شد که طی آن مقرر شد تا در قالب تفاهم نامه چهار جانبه بین سازمان منطقه آزاد تجاری چابهار، نظام مهندسی کشاورزی، شیلات ایران و جهاد کشاورزی استان بستر فعالیت های مشترک به ویژه ایجاد طرح های پایلوت و الگویی و انجام طرح های تحقیقاتی که بتواند به امر سرمایه گذاری کمک کند؛ اقدام شود. همچنین بازدید از بندر ماهیگیری رمین و کارخانه فرآوری آبزیان در چابهار از دیگر برنامه های اولین روز سفر بود.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در دومین روز سفر وارد زاهدان شد و در جلسه مشترک شورای نظام مهندسی سیستان و بلوچستان و شورای هماهنگی جهاد کشاورزی استان حضور یافت. در این نشست رییس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران کل دستگاههای تابعه، مدیر شعب بانک کشاورزی و هئیت مدیره صندوق توسعه بخش کشاورزی استان حضور داشتند.
جلسه با بیانات حضرت حجت الاسلام مجد محمدی، نماینده محترم ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان شروع و در ادامه گزارش اقدامات انجام شده توسط جهانتیغ در راستای استقرار نظام فنی تولید در حوزه جهاد کشاورزی و ادارات تابعه و صندوق بیمه محصولات کشاورزی در قالب به کار گیری بیش از ۶۰۰ کارشناس ناظر در پروژه های عمرانی، استقرار شرکت های خدمات فنی و مهندسی، کلینیک های گیاهپزشکی، کار گزاری های بیمه، به استماع حاضرین جلسه رسید.
در این نشست نجفی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بکار گیری کارشناسان ناظر را با هدف پر کردن خلاء فنی تولید و نظارت فنی بر طرح ها و برنامه های بخش کشاورزی اعلام کرد و مشاهده اثرات این کار در افزایش تولید را از نتایج مثبت این طرح بر شمرد.
در ادامه کبیری، در راستایی تبیین سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی کشور موارد متعددی را مورد اشاره قرار داد.
وی  بیان داشت که علاوه بر توجه به شرایط مشخص تولید از طریق عوامل فیزیکی باید به عامل نرم افزاری نیز توجه شود که این نقش می تواند توسط فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به خوبی ایفا و موجب افزایش بهره وری گردد و سازمان نظام مهندسی باید با اقدامات و پیگیری های که انجام می دهد این بستر را فراهم آورد.
حضور در گردهمایی روسای منطقه یک نظام مهندسی کشور آخرین برنامه دومین روز سفر بود. حضور فعال روسای استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، هرمزگان، خراسان جنوبی به همراه تعدادی از معاونین و اعضاء شورای این استانها، این فرصت را فراهم آورد تا رییس محترم سازمان نظام مهندسی کشور در بدو انتصاب از چالش ها و مسائل استانها مطلع شود.
تبیین سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی کشور در دوره چهارم شورای نظام مهندسی، استماع برنامه ها و اقدامات انجام شده در حوزه معاونت اشتغال سازمان مرکزی از اهم مطالب مطرح شده در این گردهمایی بود. همچنین اجرایی شدن قوانین، تثبیت هویت نظام مهندسی، نقش دادن استانها در تصمیم گیریها، تهیه ابلاغیه و روشهای اجرایی یکپارچه مورد تأکید رییس شورای مرکزی قرار گرفت.