iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

کمیته دائمی تعیین تعرفه‌ها تشکیل می‌شود

تاریخ : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، تعرفه خدمات فنی و مهندسی بخش کشاورزی را جهت تأیید و ابلاغ وزیر به وزارت جهاد کشاورزی ارسال کرد.

معاون برنامه‌ریزی، اشتغال و توسعه تشکل‌های تخصصی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، تنوع محصولات کشاورزی و اقلیمی و همچنین مکان و زمان ارائه خدمات را از دلایل تفاوت در تعرفه‌های بیش از یک‌هزار نوع خدمات ارائه‌شده دانست و گفت: بر اساس هزینه‌های سال قبل، سال جاری و افزایش تورم تعرفه خدمات مورد نیاز تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی پیشنهاد و به دفتر وزیر جهاد کشاورزی ارسال شده است که امکان تغییر در آن نیز وجود دارد.

سیدجواد قریشی با اعلام اینکه در برخی خدمات افزایش وجود نداشته است، افزود: تمام تلاش ما بر این بوده است که افزایش بیش از افزایش نرخ تورم نداشته باشیم.

وی از تشکیل کمیته دائمی برای تعیین تعرفه‌ها و نهایی شدن آن قبل از شروع هر سال خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌دلیل تفاوت در شاخص‌های هزینه‌ای، تنوع زیاد در محصولات و ارائه برخی خدمات جدید نمی‌توان در پایان هر سال تعرفه خدمات را با یک ضریب ثابت بالا برد، اما به‌دنبال آن هستیم که بتوانیم هرساله قبل از شروع سال جدید تعرفه‌ها را اعلام کنیم.

معاون برنامه‌ریزی، اشتغال و توسعه تشکل‌های تخصصی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به اینکه سال گذشته تعرفه‌ها در اوایل خردادماه پیشنهاد شد و در مهرماه به تصویب رسید، اظهار امیدواری کرد که در سال جاری تعرفه خدمات ارائه‌شده هرچه سریع‌تر به تصویب برسد.

قریشی با بیان اینکه هدف از ابلاغ تعرفه‌ها، ایجاد وحدت رویه است، ادامه داد: این تعرفه‌ها مبنا و معیاری است تا مراکز موضوع ماده دو قانون افزایش بهره‌وری بتوانند با استفاده از آنها در ازای ارائه خدمات خود هزینه مربوطه را دریافت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه این تعرفه‌ها مشمول ارائه خدمات در بخش غیردولتی است، تصریح کرد: بخش دولتی ضوابط، معیارها و تعرفه‌های مرتبط با خود را دارد.

لازم به ذکر است، به استناد تبصره (۳) ماده (۲) قانون افزایش بهره‌وری، تعرفه ارائه خدمات مورد نیاز تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی مرتبط با فعالیت مراکز موضوع ماده (۲) قانون مذکور توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پیشنهاد شده تا از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شود.

به گزارش ایانا، معاون برنامه‌ریزی، اشتغال و توسعه تشکل‌های تخصصی با تشکیل کمیته دائمی تدوین با حضور نمایندگانی از مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مرکز نوسازی و تحول اداری، نظام صنفی کشاورزی و مجمع ملی خبرگان کشاورزی و با هماهنگی انجام‌گرفته با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان‌ها و همچین نمایندگان تام‌الاختیار سازمان‌ها و معاونت‌های تخصصی نقطه‌نظرات اصلاحی و تکمیلی درباره تعرفه خدمات فنی و مهندسی بخش کشاورزی را اخذ و جهت تأیید و ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی ارسال کرده است.