iaeo.ir

سامانه خدمات الکترونیک سازمان

گفت و گوی رادیو اقتصاد با معاون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

تاریخ : ۲۲ مرداد ۱۳۹۴

سازمان نظام مهندسی کشاورزی : طرح های کشاورزی دارای پیوست آموزشی می شود
روابط عمومی سازمان نظام مهندسی و کشاورزی، معاون آموزشی ، فنی ، پژوهشی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه یکی از نهاده های مهم تولید در عرصه های کشاورزی ، نهاده علمی است گفت : پیشنهاد کردیم طرح های کشاورزی از این پس دارای پیوست آموزشی شود تا بهره وری تخصیص منابع و کارایی فعالیت ها و کارآمدی بهره برداری ها افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی و کشاورزی، محمدعلی کمالی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: طرح های کشاورزی زیادی در کشور در حال اجراست که اگر همراه با ترویج علوم روز کشاورزی و دانش و فناوری نوین باشد حتما بهره وری هم افزایش خواهد یافت که به نفع بهره برداران و اقتصاد ملی خواهد بود.
وی با بیان اینکه کشورهای دارای مزیت کشاورزی به دنبال افزایش تولید و صادرات آن در بازارهای جهانی هستند ، گفت: این کشور ها از این وضعیت ها و استعداد ها به عنوان اقتدار در عرصه دیپلماسی اقتصادی استفاده می کنند و کشوری خود را مقتدر می داند که بتواند امنیت غذایی خود را تضمین کند و در بازارهای صادراتی نیز سهمی داشته باشد.
کمالی افزود: اقتصاد کشاورزی ایران در منطقه بالاترین مزیت رادارد و اگر با ترویج علوم و دانش روز و همچنین فناوری های بومی همراه شود به راحتی می توانیم علاوه بر تقویت اقتصاد کشاورزی بهره برداران و افزایش ضریب امنیت غذایی خود در بازارهای منطقه نیز حضوری پیدار داشته باشیم.
معاون آموزشی ، فنی ، پژوهشی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به اجرای طرح کلان ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی در دشت هاس خوزستان اشاره کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی هم علاقمند است پیوست آموزشی در این طرح تهیه و اجرا شود تا به سمت افزایش بهره وری حرکت کند.
وی گفت: این پیوست آموزشی شامل شبکه نرم افزاری برای انتقال دانش روز کشاورزی به تولید کنندگان خواهد بود که از دو طریق مجازی و حضوری قابل ارائه و شامل همه نیازهای بهره برداران برای استفاده بهینه از فناوری های سخت و نرم تولید است.
کمالی گفت: آموزش و ترویج کشاورزی چهره به چهره با همکاری اعضای سازمان در برنامه است و آموزش مجازی رامی توانیم از طریق تلفن همراه و اینترنت در اختیار کشاورزان قرار دهیم
برای دریافت فایل صوتی روی لینک زیر کلیک کنید.