No Banner to display

بیانیه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بمناسبت روز مهندسی

تاریخ : 5 اسفند 1394

روز مهندسی یادآور دانشمندان فرهیخته در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است که با اندیشه های ناب خود الهام بخش بسیاری از فنون مهندسی در جهان امروز هستند.

پنجم اسفندماه،زادروز دانشمند برجسته خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی را به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی،جامعه بزرگ متخصصین کشاورزی و منابع طبیعی و همکارانمان در سراسر کشور تبریک و شادباش عرض می نمایم.

بی تردید تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان تشکلی تخصصی با توان و ظرفیت بالا گامی مهم در جهت سازماندهی و هماهنگی هر چه بیشتر فعالیت حدود 210 هزار مهندس کشاورزی عضو در حوزه های مختلف به صورتی نظام مند و هدفدار به شمار می آید.

کاربرد دانش در بخش کشاورزی،در حرکت به سمت توسعه دانایی محور و اقتصاد دانش پایهبا خلاقیت،پشتکار و نوآوری مهندسین کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در کنار خدمتگزاری به جامعه بهره برداران،می تواند نویدبخش رسیدن به اهداف متعالی بخش کشاورزی که همانا مهندسی کردن فرآیند تولید محصولات کشاورزی است،باشد.

مایه مباهات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است که با استفاده از تخصص مهندسان جوان و رویکرد توسعه کشاورزی مبتنی بر دانش به جای توسعه مبتنی بر استفاده گسترده از منابع طبیعی می تواند در حوزه کشاورزی کشور موثر باشد و این فرموده مقام معظم رهبری”از فناوری روز در کشاورزی و از ظرفیت مهندسان جوان کشاورزی در استان های مختلف استفاده کنید” را سرلوحه برنامه های خود قرار می دهد.

این سازمان امیدوار است در راستای اشاعه تفکر مهندسی در بخش کشاورزی با حضور مهندسین کشاورزی ضریب نفوذ علم و فناوری را در فرایند تولید محصولات کشاورزی افزایش داده و در رشد و شکوفایی ایران اسلامی نقش آفرین باشد.

احمد کبیری

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور