No Banner to display

متن مصاحبه رئیس سازمان با خبرگزاری فارس

تاریخ : 26 ژوئن 2016

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان:

58 درصد فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی گیلان بیکار هستند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان به وجود 10 هزار فارغ‌التحصیل کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: 58 درصد از فارغ‌التحصیلان کشاورزی گیلان بیکار هستند.

13931115000126_PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد کازرونی منفرد صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با اشاره به نبود الزام به‌کارگیری دانش‌آموختگان بخش کشاورزی در واحد

های تولیدی به منظور پرداخت تسهیلات اظهار کرد: کندی در روند تدوین دستورالعمل‌های مربوط به قانون افزایش بهره‌وری از نقاط ضعف محسوب می‌شو

د.

وی ادامه داد: اهمیت ندادن به گواهی صلاحیت، رتبه‌بندی و پروانه اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط دستگاه‌های اجرایی در این حوزه از دیگر نقاط ضعف در گیلان است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان خواستار اجرایی شدن موضوع ماده 3 و تبصره 3 ماده 83 آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق وزارت جهاد کشاورزی، استانداران، اداره‌های کل بازرسی و اداره کل دارایی و امور اقتصادی شد و بیان کرد: تسهیل در روند صدور مجوزها از طریق دستگاه‌های مرجع استعلام حائز اهمیت است.

کازرونی منفرد تصریح کرد: قبول رتبه‌بندی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ابلاغ آن به استان‌ها از موارد مهم در جذب فارغ‌التحصیلان این بخش است.

وی، تشکیل کارگروه واگذاری امور تصدی‌گری بخش‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی به منظور اولویت‌بندی واگذاری فعالیت‌ها و تسریع در انجام امور با هدف حمایت از شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی را از پیشنهادهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان عنوان کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان به همکاری به منظور صدور خدمات مهندسی به کشورهای همجوار توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان مذکور موفق به اعزام فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی از استان به کشورهای همجوار شده و این مهندسان با تجربه به کشور بر می‌گردند.

کازرونی منفرد با اشاره به وجود 10 هزار نفر جمعیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان، خاطرنشان کرد: 58 درصد از فارغ‌التحصیلان مذکور جویای کار هستند و بیکار محسوب می‌شوند.