No Banner to display

حضور نماینده محترم مردم شریف شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی در دفتر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان

تاریخ : 10 دسامبر 2016

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جناب آقای دکتر شکری نماینده محترم مردم فهیم شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی ساعت 10 صبح روز پنجشنبه مورخ 18/9/95 در سازمان حضور و پیرامون مسائل و مشکلات بخش کشاورزی به خصوص دانش آموختگان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی با رئیس سازمان، معاونین و تعدادی از اعضاء شورای استانی سازمان به گفتگو پرداختند.

در این جلسه رئیس سازمان ضمن تشکر و قدردانی از حضور آقای دکتر شکری در سازمان، توضیحات کاملی از وضعیت سازمان و مشکلات دانش آموختگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی ارائه و اظهار داشتند سازمان نظام مهندسی با پشتوانه قانونی بعنوان بزرگترین تشکل غیردولتی بخش کشاورزی می تواند در کنار دستگاههای دولتی در جهت توسعه بخش کشاورزی ایفاء نقش نماید. تصویب قوانین افزایش بهره وری و نظام جامع دامپروری فرصت خوبی جهت نهادینه کردن فرهنگ تخصص گرایی و مهندسی کردن فرایند تولید با تزریق نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص در عرصه های تولید فراهم نموده است. متأسفانه علیرغم تاکید قوانین فوق و همچنین اصل 44 قانون اساسی مبنی بر واگذاری امور تصدی گری با هدف بهره گیری از توان بخش خصوصی در جهت افزایش بهره وری، مقاومت دستگاههای متولی سبب کمرنگ شدن نقش بخش تخصصی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی شده است.

در ادامه جلسه آقای دکتر شکری ضمن ابراز خرسندی از حضور در سازمان اظهار داشتند بر اساس اصل 44 قانون اساسی مقرر شد با واگذاری امور تصدیگری به بخش های خصوصی نسبت به کوچک سازی بخش های دولتی اقدام شود تا دستگاههای دولتی صرفاً بر برنامه های استراتژیک تمرکز نمایند. یکی از راههای تحقق این هدف تقویت تشکل هایی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می باشد و لازم است جهت گرایش بخش خصوصی به انجام امور امنیت شغلی برای بخش خصوصی تضمین شود. از طرفی قوانین مصوب لازم الاجرا هستند و دستگاههای دولتی باید خود را ملزم به اجرای آن بدانند و در این ارتباط توصیه نمودند که سازمان باید موضوعاتی را که توسط دستگاههای اجرایی انجام نمی شود به مسئولین استان منعکس نماید. ایشان اظهار داشتند سازمان نظام مهندسی با داشتن نیروهای متخصص می تواند پشتوانه خوبی جهت ارائه پیشنهاد برنامه های راهبردی در این بخش باشد و از سازمان خواستند کلیه قوانین مربوط به سازمان را در اختیار ایشان قرار دهند تا  در ارتباط با عدم اجرای آن بر اساس اختیارات قانونی به بخشهای اجرائی تذکر دهند. ایشان در پایان بیانات خواستند سازمان نسبت به ارائه نقطه نظرات پیشنهادی خود اقدام و در دو هفته دیگر جلسه مجددی جهت جمع بندی مسائل با حضور ایشان برگزار شود.

 

photo_2016-12-10_11-00-48photo_2016-12-10_11-00-39photo_2016-12-10_11-00-34photo_2016-12-10_11-00-29