No Banner to display

بیانیه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بمناسبت روز مهندس

تاریخ : 23 فوریه 2016

بیانیه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بمناسبت روز مهندسی

.

روز مهندسی یادآور دانشمندان فرهیخته در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است که با اندیشه های ناب خود الهام بخش بسیاری از فنون مهندسی در جهان امروز هستند.
پنجم اسفندماه، زادروز دانشمند برجسته خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی را به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی،جامعه بزرگ متخصصین کشاورزی و منابع طبیعی و همکارانمان در سراسر کشور تبریک وشادباش عرض می نمایم.
بی تردید تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان تشکلی تخصصی با توان و ظرفیت بالا گامی مهم در جهت سازماندهی و هماهنگی هر چه بیشتر فعالیت حدود 210 هزار مهندس کشاورزی عضو در حوزه های مختلف به صورتی نظام مند و هدفدار به شمار می آید.
کاربرد دانش در بخش کشاورزی، در حرکت به سمت توسعه دانایی محور و اقتصاد دانش پایهبا خلاقیت، پشتکار و نوآوری مهندسین کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در کنار خدمتگزاری به جامعه بهره برداران، می تواند نویدبخش رسیدن به اهداف متعالی بخش کشاورزی که همانا مهندسی کردن فرآیند تولید محصولات کشاورزی است،باشد.
مایه مباهات سازمان نظام مهندسی کشاورزیو منابع طبیعی است که با استفاده از تخصص مهندسان جوان و رویکرد توسعه کشاورزی مبتنی بر دانش به جای توسعه مبتنی بر استفاده گسترده از منابع طبیعی
می تواند در حوزه کشاورزی کشور موثر باشد و این فرموده مقام معظم رهبری”از فناوری روز در کشاورزی و از ظرفیت مهندسان جوان کشاورزی در استان‌های مختلف استفاده کنید” را سرلوحه برنامه های خود قرار می دهد.
این سازمان امیدوار است در راستای اشاعه تفکر مهندسی در بخش کشاورزی با حضور مهندسین کشاورزی ضریب نفوذ علم و فناوری را در فرآیند تولید محصولات کشاورزی افزایشداده و در رشد و شکوفایی ایران اسلامی نقش آفرین باشد.

احمد کبیری
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور